Porównanie hostingów wg Gcoding.pl

Cześć! Chciałem zacząć jakimś bardzo trudnym tematem ale stwierdziłem po ostatnich rozmowach z klientami, że największym problemem jest wybór hostingu dla swojej strony www.

Sam podczas swojej pracy korzystałem z kilku lub nawet kilkunastu hostingów. Zaczynając od darmowych, idąc aż po płatne VPS. Wybranie najlepszego jest sprawą trudną gdyż jedna firma oferuje coś czego nie ma druga. Dość często pakiety wydają się być bardzo podobne, a ceny znacząco się różnią. Z czego bierze się taka różnica?

Widzimy coraz częściej jak firmy opisują, że dla wybranego pakietu nie ma żadnych limitów poza pojemnością jaka jest przeznaczona na pliki, bazy danych oraz pocztę email. Tutaj faktycznie może tak być lecz radzę uważać. Często nakładane są limity, które przez pierwszy okres nie wyjdą na zewnątrz. Mam na myśli tutaj np. ilość połączeń do bazy danych, lub limit procesów php. Może to generować problemy z dostępnością naszej strony, a to wiąże się z utratą zarobków przez naszą firmę jeśli np prowadzimy sklep internetowy i uruchomiliśmy właśnie promocję na dany produkt. Od ponad roku korzystam z Dhosting.pl. Firma stawia na użytkownika, a nie na pieniądze. Nigdy nie spotkałem się z tak dobrze działającym supportem. Aktualnie mamy 1 pakiet w płatności miesięcznej oraz rocznej. Posiadam tam 15 stron aktualnie i nie zauważam żadnych spadków nawet podczas promocji na stronach.

Elastyczne skalowanie na hostingu, co to jest ?

Firma przejęła dużą część klientów poprzez dość ciekawą ofertę. Elastyczne skalowanie ma za zadanie automatycznie dobierać parametry serwera, do tego ile twoja strona lub strony aktualnie potrzebuje. Oczywiście wiąże się to z dodatkową opłatą, o której decydujemy sami. Nic nie zostaje nam naliczane z góry automatycznie. Wykorzystanie na moim koncie kosztuje mnie około 10zł tygodniowo, przy dość dużym ruchu na stronach. Nie wydaje mi się to dużym kosztem za taką wygodę.

Moja Opinia

Uważam, że taki hosting powinien wystarczyć każdemu. Jeśli uważasz, że to wciąż za mało zawsze można napisać do zespołu i poprosić o indywidualną wycenę. Cena jest bardzo niska do tego co dostajemy w pakiecie. Jeśli jesteś zainteresowany testem hostingu zostawiam poniżej mój link, gdzie otrzymasz rabat na pierwszy rok korzystania. Każdy nowy użytkownik na hostingu ma 14 dni darmowych testów gdzie jest dostępna każda opcja.

https://dhosting.pl/pp-bartekdenzu

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Najnowsze komentarze

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *