Gcoding.pl https://gcoding.pl Tworzymy się dla Ciebie Sun, 23 Aug 2020 17:38:51 +0000 pl-PL hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.5.1 https://gcoding.pl/wp-content/uploads/2020/08/cropped-favicon-1-32x32.png Gcoding.pl https://gcoding.pl 32 32 Praca Zdalna https://gcoding.pl/praca-zdalna/ https://gcoding.pl/praca-zdalna/#respond Sun, 23 Aug 2020 17:37:56 +0000 https://gcoding.pl/?p=459 Dla wielu marzenie, a dla innych męczarnia. Jakie macie opinie na temat pracy zdalnej? Czy ktoś pracuje w takim trybie? Moja przygoda z pracą zdalną rozpoczęła się w zeszłym roku – całkowicie z przypadku. Nie było to planowane. Czy wyszło mi to na dobre? Z początku bylem bardzo szczęśliwy, że mogłem pracować z domu nie […]

Artykuł Praca Zdalna pochodzi z serwisu Gcoding.pl.

]]>
Dla wielu marzenie, a dla innych męczarnia. Jakie macie opinie na temat pracy zdalnej? Czy ktoś pracuje w takim trybie?

Moja przygoda z pracą zdalną rozpoczęła się w zeszłym roku – całkowicie z przypadku. Nie było to planowane. Czy wyszło mi to na dobre? Z początku bylem bardzo szczęśliwy, że mogłem pracować z domu nie musiałem wydawać pieniędzy na dojazdy, stać w korkach i co najważniejsze nie musiałem wcześnie wstawać. Pracę rozpoczynałem o 9, więc na spokojnie mogłem wstać o godzinie 8, a nie jak wcześniej przed 7. Praca zdalna była dla mnie czymś nowym – po kilku miesiącach pracy nie chciałem wracać już do biura.

Ciężkie dni

Pojawił się taki okres, gdzie praca zdalna sprawiała mi więcej problemów niż wcześniej. Brak codziennej rutyny wyjścia do pracy stawał się męczący. Brak ruchu też dodawał swoje. Przyszedł czas aby coś zmienić. Postanowiłem biegać co 2 dzień wieczorem. Oczywiście nie zacząłem tak po prostu ale aktualnie nie wyobrażam sobie tego nie zrobić. To oczyszczenie głowy z problemów, zbędnych myśli jest cudowne ale wróćmy do pracy zdalnej. Aktualnie pracuje tak już prawie 2 lata i mogę powiedzieć, że jeśli dobrze się przygotujecie do takiej zmiany to będzie jedna z lepszych decyzji w waszym życiu. W tym roku większość firm musiała się przestawić na właśnie taką pracę co pewnie w wielu przypadkach było bardzo ciężkie.

Artykuł Praca Zdalna pochodzi z serwisu Gcoding.pl.

]]>
https://gcoding.pl/praca-zdalna/feed/ 0
Windows 10 czy Linux? https://gcoding.pl/windows-10-czy-linux/ https://gcoding.pl/windows-10-czy-linux/#respond Tue, 14 Jul 2020 11:28:34 +0000 https://gcoding.pl/?p=453 Od czego zacząć? To pytanie pojawia się bardzo często w całym Internecie. Czy znamy odpowiedź na to? To nie jest takie proste jakby się wydawało. Postaram się opisać moja przygodę. Na pierwszym swoim komputerze posiadałem Windows XP i moja pasja do systemów z rodziny Windows trwa do dnia dzisiejszego lecz pojawiają się małe ale. Gdy […]

Artykuł Windows 10 czy Linux? pochodzi z serwisu Gcoding.pl.

]]>

Od czego zacząć?

To pytanie pojawia się bardzo często w całym Internecie. Czy znamy odpowiedź na to? To nie jest takie proste jakby się wydawało. Postaram się opisać moja przygodę. Na pierwszym swoim komputerze posiadałem Windows XP i moja pasja do systemów z rodziny Windows trwa do dnia dzisiejszego lecz pojawiają się małe ale. Gdy chodziłem do szkoły, komputer głównie służył się do przeglądania Internetu oraz grania w gry z kolegami i to głownie tyle. Po jakimś czasie się to zmieniło gdyż trzeba było zacząć robić projekty związane z IT do szkoły. I tak małymi krokami jestem w dniu dzisiejszym. Dalej gram sobie w gry czasami na konsoli czasami na PC. Na swoim komputerze posiadam zarówno Windowsa jak i Linuxa.

Coś o linuxie…

Linux to ciekawa alternatywa dla mnie gdy szukam czegoś na czym będę się mógł skupić. Jest to dla mnie taki system typowo do pracy.  Z powodu tego, że gram coraz mniej jest to nawet dla mnie wygodne. Nie wykorzystuje go w 100% nawet 50% ale przyzwyczaiłem się do tego pingwina. Windows – tutaj wiadomo znajdzie się cała masa ludzi, który nie wyobrażają sobie korzystania z innego systemu niż ten. Przykładem są nawet programy, których czasami brakuje na Linuxie, a są dostępne na Windowsie. Wtedy trzeba szukać zamienników ale nie zawsze ma się czas na testowanie nowych programów – wygodniej zostać przy starych i nam dobrze znanych.  Lubię Windowsa za jego prostotę gdyż większość opcji mamy dostępne w prosty sposób, a nie tak jak w innych systemach czasami trzeba ich dobrze poszukać lub zainstalować dodatkowe biblioteki aby uruchomić dane programy. Windows oferuje nam całą bazę modyfikacji od użytkowników gdzie systemy działają jeszcze szybciej i mniej wykorzystują nasze zasoby komputera jeśli ktoś nie ma demona prędkości. Polecam sprawdzić forum winclub.pl, jest tam naprawdę sporo modyfikacji systemu Windows 10 oraz starszych wersji. Sam korzystam jeśli chodzi o Windows z wersji testowych, które są udostępniane na użytkowników, którzy mają dodane konto Microsoft. Jest kilka kanałów dystrybucji aby sprawdzić nowości. Proszę mieć na uwadze, że nie wszystkie wersje są stabilne i mogą powodować problemy z działaniem oraz uruchamianiem aplikacji. Instalujecie na własną odpowiedzialność.

Artykuł Windows 10 czy Linux? pochodzi z serwisu Gcoding.pl.

]]>
https://gcoding.pl/windows-10-czy-linux/feed/ 0
Porównanie hostingów wg Gcoding.pl https://gcoding.pl/porownanie-hostingow-wg-gcoding-pl/ https://gcoding.pl/porownanie-hostingow-wg-gcoding-pl/#respond Fri, 03 Jul 2020 16:28:39 +0000 https://gcoding.pl/?p=435 Cześć! Chciałem zacząć jakimś bardzo trudnym tematem ale stwierdziłem po ostatnich rozmowach z klientami, że największym problemem jest wybór hostingu dla swojej strony www. Sam podczas swojej pracy korzystałem z kilku lub nawet kilkunastu hostingów. Zaczynając od darmowych, idąc aż po płatne VPS. Wybranie najlepszego jest sprawą trudną gdyż jedna firma oferuje coś czego nie […]

Artykuł Porównanie hostingów wg Gcoding.pl pochodzi z serwisu Gcoding.pl.

]]>
Cześć! Chciałem zacząć jakimś bardzo trudnym tematem ale stwierdziłem po ostatnich rozmowach z klientami, że największym problemem jest wybór hostingu dla swojej strony www.

Sam podczas swojej pracy korzystałem z kilku lub nawet kilkunastu hostingów. Zaczynając od darmowych, idąc aż po płatne VPS. Wybranie najlepszego jest sprawą trudną gdyż jedna firma oferuje coś czego nie ma druga. Dość często pakiety wydają się być bardzo podobne, a ceny znacząco się różnią. Z czego bierze się taka różnica?

Widzimy coraz częściej jak firmy opisują, że dla wybranego pakietu nie ma żadnych limitów poza pojemnością jaka jest przeznaczona na pliki, bazy danych oraz pocztę email. Tutaj faktycznie może tak być lecz radzę uważać. Często nakładane są limity, które przez pierwszy okres nie wyjdą na zewnątrz. Mam na myśli tutaj np. ilość połączeń do bazy danych, lub limit procesów php. Może to generować problemy z dostępnością naszej strony, a to wiąże się z utratą zarobków przez naszą firmę jeśli np prowadzimy sklep internetowy i uruchomiliśmy właśnie promocję na dany produkt. Od ponad roku korzystam z Dhosting.pl. Firma stawia na użytkownika, a nie na pieniądze. Nigdy nie spotkałem się z tak dobrze działającym supportem. Aktualnie mamy 1 pakiet w płatności miesięcznej oraz rocznej. Posiadam tam 15 stron aktualnie i nie zauważam żadnych spadków nawet podczas promocji na stronach.

Elastyczne skalowanie na hostingu, co to jest ?

Firma przejęła dużą część klientów poprzez dość ciekawą ofertę. Elastyczne skalowanie ma za zadanie automatycznie dobierać parametry serwera, do tego ile twoja strona lub strony aktualnie potrzebuje. Oczywiście wiąże się to z dodatkową opłatą, o której decydujemy sami. Nic nie zostaje nam naliczane z góry automatycznie. Wykorzystanie na moim koncie kosztuje mnie około 10zł tygodniowo, przy dość dużym ruchu na stronach. Nie wydaje mi się to dużym kosztem za taką wygodę.

Moja Opinia

Uważam, że taki hosting powinien wystarczyć każdemu. Jeśli uważasz, że to wciąż za mało zawsze można napisać do zespołu i poprosić o indywidualną wycenę. Cena jest bardzo niska do tego co dostajemy w pakiecie. Jeśli jesteś zainteresowany testem hostingu zostawiam poniżej mój link, gdzie otrzymasz rabat na pierwszy rok korzystania. Każdy nowy użytkownik na hostingu ma 14 dni darmowych testów gdzie jest dostępna każda opcja.

https://dhosting.pl/pp-bartekdenzu

Artykuł Porównanie hostingów wg Gcoding.pl pochodzi z serwisu Gcoding.pl.

]]>
https://gcoding.pl/porownanie-hostingow-wg-gcoding-pl/feed/ 0